Blog

KIŞ BAHÇESİ İLE YAŞAM ALANLARINIZI YENİLEYİN

Bahçe rahatlığını ve keyfini yalnızca birkaç ay ile sınırlı koymayın. Birçok sayısız alanda değişik malzemeyle kış bahçesiniz oluşturun. Kış bahçeniz yılın en soğuk günlerinde bile sizi sarmalayarak taze hava almanızı sağlar.

KIŞ BAHÇESİ NASIL YAPILIR?

Veranda, balkon, kafe ve açık çatı katı gibi dış ortamda olan yerleri Eliz’in cam balkon sistemiyle kapatılarak kış bahçesi oluşturulur. Pratik kullanımı ve kolay temizlenebilir yapısı ile pek çok kişinin tercih ettiği bir alandır. Bu durumda kullanılan alanlar ihtiyaca göre korunaklı yaşam alanlarına kolaylıkla çevrilir. Camlar istenildiği zaman açılıp kapanabilir durumdadır ve hava akımı yapmasıyla içeriye ferah bir ortam sağlarken izolasyon sayesinde içerideki soğuk veya sıcak havanın dışarıya çıkmasını engeller. Böylece kış bahçeleri enerji tasarrufuyla hem doğaya hem de ekonomiye katkıda bulunur.

KIŞ BAHÇESİNİN MALİYETİ NEDİR?

Filmlerde gördüğünüz ve hayran olduğunuz o kış bahçeleri son zamanlarda çeşitleri artarak aslında çok da maliyetli bir şey olmadığını fark ettiniz. Eğer kış bahçenize yeteri kadar zamanınız varsa kendi zevkinize göre bütçenizi sarsmadan kış bahçesi yapmanız mümkündür. Fiyatlar tabii ki kapatılacak alana göre farklılık gösterir.

Kullanılan camlar yaz aylarında katlanabilir bir yapıya sahip olduğu için kış bahçeleri dört mevsim boyunca sınırsız kullanıma sahiptir. Bu da sizin kış bahçesi için harcadığınız paranın uzun yıllar kullanmanız anlamına gelir.

KIŞ BAHÇESİNİN MALİYETİ NEDİR?

Kafe, restoran gibi işletme alanları

Kış bahçeleri her müşteri için önem teşkil eden ve gittiği mekânlarda her müşterinin aradığı bir özelliktir. Bu durum yiyecek-içecek sektörünün duvarları kaldırıp şeffaf mekânlar oluşturarak şık bir trend yaratmalarına olanak sağladı. Kış bahçesi bulunduran mekânlar müşteri konusunda oldukça bereketlidir. Çünkü kış bahçeleri açılır kapanır cam olmasından dolayı kışın kar ve soğuk gibi etkilerden, yazın ise güneşin aşırı yakıcı etkilerinden koruyarak  mekânı hava şartlarına uyumlu hâle getirir. Böylece müşterilerin konforları bozulmadan rahatça kahvelerini ve çaylarını içmesi mümkün hâle gelir ve orayı sürekli uğrak bir mekâna çevirir.

Özel mülklerde

Kış bahçeleri Amerikan tarzı evlerle başlayan ve değişik versiyonlarıyla artık her stildeki yaşam alanında tercih edilen bir çözüm olmuştur. Evlerin bahçeleri, balkonları ve terasları gibi dış ortamda olan yerleri Eliz’in cam balkon sistemiyle örtülerek rahatlıkla kış bahçelerine çevrilir.

Kış bahçesi ürünlerimizi görmek için tıklayınız.